Nejen pro dobro lidí

Dobrovolnictví je dnes velmi rozšířený fenomén. Bohužel jeho největší boom už mám za sebou. Patrně to bylo způsobeno určitou novostí, že lidé jevili opravdu značný zájem o pomoc druhým. V současné době je o dobrovolníky spíše nouze, ale to rozhodně neznamená, že by se dobrovolnictví lidé nevěnovali. Možná došlo také k určitému rozptylu dobrovolníků.
šedý pes
Dříve jsme si dobrovolnictví spojovali například s dobročinností. Dobrovolníci přece chodí především do hospiců, domovů pro seniory, doučují děti ze sociálně vyloučených lokalit. To zajisté ano, ale nejen to.
Například mnoho lidí pomáhá jako dobrovolníci například v kultuře nebo sportu. Jako bonus pak získávají například vstupenky zdarma. Ani tím jsme ovšem nevyčerpali všechny možnosti. Mnoho dobrovolníků se věnuje také zvířatům. Pokud máte například malé děti, určitě není na škodu si takovéto rodinné dobrovolnictví dopřát a můžete chodit jako rodina venčit pejsky z městského útulku. Zároveň je to úžasná alternativa. K čemu?
zlatý pes
 

Dobrovolníci pro zvířata

No přece jste určitě nesčetněkrát slyšeli ono otravné a úmorné – mami, tati, kupte mi štěně. Pes je zvíře roztomilé, přítulné, inteligentní a já nevím jaké ještě, nicméně jedna věc se se s ním pomazlit a ať si jde za páníčkem a druhá věc je ho živit a platit mu očkování a vůbec. Venčit psy z útulku má smysl a dítě si může uvědomit, že péče o domácího mazlíčka rozhodně není nijak snadná.
ležící pes
 
Jakým činnostem se dobrovolník může věnovat
Pojďme se nyní podívat na činnosti, kterým se zvířecí dobrovolník může věnovat
· Venčení psů
· Manuální práce
· Převozy psů a materiálu
· Správa webů
· Tvorba grafiky
· Psaní odborných textů
· Zajišťování obživy z vlastních zdrojů
 
 
Tak jako mají dobrovolníci, kteří pečují o druhé své webové stránky, tak rovněž zvířecí dobrovolníci mají své stránky. Inzerovat lze samozřejmě jak nabídku, tak poptávku.