Přestaňte si doma křečkovat zbytečnosti

Většina z nás chce mít čistý, uklizený spořádaný a zorganizovaný domov. Ale ne vždy se nám to daří. Jak naložit s věcmi, o kterých si myslíme, že se ještě hodit budou, a o kterých věcech si to jenom říkáme? Jaké věci bychom si neměli doma syslit? To všechno se vám pokusíme ukázat v následujícím článku.
·         Co je pří úklidu a udržování domova nejdůležitější?
Udržet smysl a řád uklizených věcí. Věci někam musí patřit, musí mít svoje místo, aby nebylo všechno na očích. Nestačí mít jenom zorganizovaný chaos, potřebujeme mít řád, abychom mohli mít pořádek. Jak toho dosáhnout?


Hlídejte potraviny

Konkrétně jejich dobu trvanlivosti. Někdy se stane, že abyste vytvořili prostor pro nově nakoupené potraviny, prostě ty, které už v ledničce byly, zastrčíte více dozadu, aby se spotřebovaly ty nové. Na ty staré, zapadlé vzadu v lednici nebo dole ve dvířkách lednice, se jednoduše zapomene a ony se tam v klidu kazí zvlášť, pokud to jsou sýry či jiné mléčné výrobky, či salámy a uzeniny, které mají poměrně krátkou dobu trvanlivosti. Proto byste si měla jedno odpoledne sednout před ledničku, vyprázdnit ji, podívat se všem potravinám na datum spotřeby a ty prošlé vyhodit.

Oblečení

Obecně platí, že pokud jste na sobě nějaké módní kousky neměla na sobě více než rok, vyhoďte je.

Noviny, časopisy, křížovky

Kalendář každý rok vyhazujte. Časopisy po přečtení rovněž. Nemusíte skladovat stohy časopisů, o nichž víte, že už si je nepřečtete, navíc dnes, kdy si můžete všechno najít na internetu.

Duplikáty

Pokud už něco doma jednou máte a koupíte si totéž ale minimálně jiné, to starší vyhoďte. Není důvod mít jednu věc dvakrát.


Rozbité elektrospotřebiče

Pokud nejsou v záruce, ihned vyhoďte. Neskladujte. Nikdo už je neopraví a vám na nic nejsou.

Knihovna

Nechávejte si pouze knihy, které ve vás vzbudily tak velkou čtenářskou potěchu, že si je určitě chcete znova přečíst.