Šperky na míru

Šperk na zakázku může být originálním dárkem pro ženu i muže, nebo s ním můžete potěšit sami sebe. Důležitý fakt je, že šperk, který si objednáte a necháte si jej zhotovit na míru, bude pouze jeden. Modely mohou mít design tradičních i nevšedních tvarů a rozměrů, můžete požadovat užití různých typů materiálů. Zlatníci přetvoří, nebo vyrobí nový šperk ze starého, nebo zrestaurují šperk z rodinného dědictví.
bahrajnské zlato

Šperky se mohou vyrábět technikami, jako jsou montování a odlévání.  Montováním zlatník z tyče, plechu, nebo drátu vyválcuje kus kovu ideálních parametrů k výrobě.  Z toho vyřezává a tvaruje části šperku, které spojuje a následně opět tvaruje. Některé typy šperků se mohou skládat z desítek až stovek částí. Materiál na montovanou techniku je mnohem méně pórovitý, než u šperků odlévaných. Tyto šperky bývají masivnější, méně se deformují a dají se lépe opravovat. Také jsou v nich lépe uchyceny kameny, nebo perly. Šperk nebude pravděpodobně tvarově dokonalý, protože jde o technologii ruční výroby. Rozdíl by ale neměl úplně patrný pouhým okem.
Technika odléváním se používá při sériové výrobě. 3D model se vytvoří na počítači a následně jej vymodeluje speciální přístroj. Nebo se potřebný vzorek vyrobí ručně montovanou technikou, kovový model se zalisuje do speciální gumy, která složí jako forma k odlévání.
psten s perlou
Tyto šperky jsou často vyráběny při využití menšího množství zlata. Ty se však velmi často deformují, nedají se opravovat, upravovat velikosti a také vypadávají kameny. Při této technice nelze kombinovat použití více barev zlata.
Můžete tedy obohatit svou šperkovnici o originální prsten, řetízek, přívěšek, náramek, náušnice, brož, manžetové knoflíčky, či jiný doplněk, ať už s použitím jednoho typu zlata, či z jeho více barev, s použitím kamenů, nebo perel. Jistě se bude vyjímat ať už jako pozornost pro partnera, příbuzného, nebo pro vás.