Tak kterou koupel zvolíte vy?

Po dlouhém náročném a hektickém dni není nic lepšího, než provoněná koupel uvolňující naše tělo i mysl, odplavující stres a starosti. Co je ale ještě lepší? Co takhle víkendový pobyt, kde si vanu nebudete napouštět sami, kde se o vás někdo dokonale postará.
Spousta hotelů nabízí různé wellness pobyty, které zahrnují mnoho procedur uvolňujících tělo i duši. Mezi tyto procedury patří právě i koupele.
vonný olejíček

Kterou koupel byste si například vybrali vy?

1.      Aromaterapeutické koupele –tato koupel působí na naše smysly. Navodí uklidňující atmosféru, působí na náš čich a má blahodárné účinky na naše tělo. Do vody se přidávají éterické oleje, které příjemně uvolňují pocity. Může se jednat o cedrový olej, heřmánek, jalovec, kadidlovník nebo růže. Samozřejmě mnoho dalších.

2.      Detoxikační koupele –jejich úkolem je vylepšení a vyhlazení naší pokožky. Koupelový olej může obsahovat prvky jalovce, citronu nebo černého pepře – tyto prvky mají detoxikační účinky. Speciální detoxikační oleje jsou rovněž obohacené na vitamíny a antioxidanty, tudíž působí dokonale na naše tělo. Ke koupeli si dopřejte také detoxikační koktejl a uvidíte, jak vám vaše tělo poděkuje.

3.      Povzbuzující koupele –pomáhají probouzet smysly, dodat tělu tolik postrádanou energii. Vhodné jsou esence obsahující citrony, bergamot nebo grapefruit. Tyto prvky dodávají tělu energii a sílu, takže se po koupeli budete cítit jako znovuzrození.
kohoutek na vaně
4.      Antistresové koupele –jedná se o koupel, která přináší našeho tělu uvolnění a zklidnění mysli. Vhodné jsou oleje, které obsahují například levanduli, tymián. Hlavně levandule má výborné antistresové účinky.
Zde máte pouze příklady možných koupelí, některé wellness centra nebo hotely mohou nabízet další a další druhy podobných koupelí s přidáním dalších a dalších bylinek či květin. V rámci nabízených procedur můžete většinou využít také masáže, které mohou být velice příjemným závěrem. Po koupeli je tělo uvolněné, jemné a odpočinuté. Taková masáž na závěr dokončí uvolňování svalů. Po koupeli a masáži se budete cítit jako znovuzrození.