Velký comeback módních trendů


Každý rok se koná nespočet módních přehlídek na celém světě. Tisíce modelek a modelů. Tisíce kusů pestrobarevného oblečení. Tisíce návštěvníků. Ale pouze jedna společná věc, která je mezi těmito věcmi. Módní trendy. Pokud se zamyslíte nad módní přehlídkou, tak co Vás jako první napadne? Návrháři. Modelky. Oblečení. Luxus. A nakonec trendy. Ano, cílem každé velké módní přehlídky je představit módní trendy nadcházející sezóny.

rtěnky

Módní trendy

Zdali je něco trendy nebo tzv. out rozhoduje vždy to, co se jako první otiskne v módních magazínech. Ačkoliv to může být těžké si přiznat, tak žijeme ve světě, kde jsou ženy a muži ovlivňovány v módě tím, kdo kde něco napíše. Anebo druhý extrém, když se nějaká rádoby celebrita vyfotí v něčem, a kdo to nemá, tak je out. Pokud i Vás hodně ovlivňují časopisy, tak si hlavně uvědomte jednu věc. Kdo stojí za článkem, který jste si tak oblíbili? Někdo musel zaplatit, aby ten článek vznikl. A určitě by někdo platil někoho, kdo by psal jen kritiku? A četl by si někdo časopis, kde by byla neustále jen kritika a žádná chvála na nové trendy?


Nejspíše ne. Což je ovšem škoda, protože někdy by trochu odlišného pohledu na věc nebyla škoda. Ale nyní zpět k meditu věci. Pokud jste milovník módy, tak Vám asi neunikly neustále se opakující trendy. Některé jsou prostě klasika, se kterými musíme počítat každou sezónu. Pokud se podíváte pod pokličku nynějším módním trendům, tak zjistíte, že mají docela dost dlouhou historii. A tedy se nejedná o výdobytek dnešní módy. Například taková rudá rtěnka. Každý podzim je in, ale nikdo o ní už moc nepíše. Přitom ji ženy nosí už od pradávna. Další takový zlatý hit v podobě chokerů. Ano, někteří zastávají názor, že je to jak pes na obojku. A někdy to tak opravdu vypadá. Ale opět se nejedná o žádnou převratnou novinku, ale spíše comeback módního trendu z dřívějších dob.

přehlídka

Nejdůležitější?

Ať už jdete s proudem a zajímáte se o každý nový mini trend. Nebo jste zásadně proti novým trendům, a snažíte se nosit to, co je Vám příjemné. Tak si vždy pamatujte jednu věc. Není důležité nosit nejnovější výdobytky módy, které jsou dost často pro normálního slušného smrtelníka nenositelné. Ale na čem opravdu záleží? Záleží hlavně na Vašich pocitech a spokojenosti. Noste to, v čem se cítíte hezky a pohodlně. A vsadím se, že i ve Vašem stylu oblékání by se našlo pár zlatých trendů, které jsou tu s námi už od nepaměti.