Terno jménem palety


Je nejeden podnikatel, který už si nedokáže své živobytí bez palet vůbec představit. A nemyslím nyní malíře s jejich paletami s rozpatlanými barvičkami, ale ty, kdo používají palety určené k přepravě a skladování čehokoliv.
palety na sklizeň ovoce
Takové palety dokážou ušetřit spoustu práce. Jak jenom obtížné by bez nich bylo vykonávat profese jako skladník, dopravce, obchodník a jim podobní! Ti by se něco naběhali, kdyby měli ony stovky či dokonce tisíce kusů čehokoliv odnosit z místa na místo! Vzít například jednu plechovku s něčím a vynést ji ze skladu na korbu nákladního auta, tam ji bezpečně uložit a běžet pro další, tisíckrát denně tam a zpět, pak podobně pobíhat mezi kamionem a obchodem,… To by byla práce doslova za trest. Bylo by to namáhavé a na mnoha místech by nestíhali plnit to, co je třeba, ani kdyby najali celé zástupy pilných zaměstnanců navíc.
obarvené palety

Zatímco s takovými paletami je to o poznání jednodušší. A aby to vyhovovalo každému, nejsou palety jako palety. Dnes už jich existuje celá řada:
přepravní palety
europalety
standardní palety
atypické palety
ba i gitterboxy
A byť jsou tyto různé, slouží vlastně jedinému účelu. Tomu, aby se vše co nejsnáze přepravovalo a skladovalo, aby se vše pohodlně umístilo a vešlo na korby nákladních vozidel, na železniční vagony, do kontejnerů a podobně. A poté, co tyto palety momentálně nenalézají uplatnění, je lze velice jednoduše naskládat na sebe do komínku, čímž tyto zaberou jen minimum místa a aniž by někomu překážely, mohou stohované dočkat chvíle, kdy jich opět bude zapotřebí.
A kde se lze k takovým paletám dostat? Na to vlastně není vůbec těžké odpovědět. V Palety Morava s.r.o. se totiž právě tomuto sortimentu věnují už po dlouhá léta a od jejich pouhého výkupu se propracovali až k jejich výrobě, tepelnému ošetřování, opravám a dopravě. A mohou tak každému nabídnout přesně takové exempláře, jaké si žádá, jaké jsou pro ten který účel zapotřebí.