Výběr náušnic

Šperky zdobily naše těla již v dávné historii. Některé se přechovaly do dnes, i když již vypadají naprosto jinak. Jedněmi z nich jsou i ozdoby uší, náušnice. Jedná se snad o nejrozšířenější šperk u nás, přičemž si samozřejmě můžeme zvolit z několika možných materiálů, které jsou k dostání. Nejdůležitější z pohledu materiálu jsou pro nás kovy, které se provlékají dírkou v ušním lalůčku a mohou způsobovat různé problémy.

zlaté naušnice

Bižuterie

Bižuterie je asi nejrozšířenější. Je totiž levná. Háčky na bižuterní náušnice se vyrábí většinou z levných kovů, na které má ale spousta lidí alergii. Hlídejte si tedy především druh kovu, který je použit. Pokud by vám daný kov nevyhovoval, pak vám může ušní lalůček začít hnisat a otékat, což není nic příjemného. I bižuterie se však dá přidělat na kvalitnější kov.

Chirurgická ocel

Chirurgická ocel je takovým kompromisem. Není extrémně drahá, jako drahé kovy, ale je hypoalergenní, takže nepůsobí problémy v místě provlečení. Navíc vypadá podobně jako stříbro a tím pádem vypadá i elegantně. Jedná se o skvělou variantu pro osoby se sníženou imunitou či ekzémem, kterým mohou jiné kovy dělat potíže.

Stříbro

Stříbrné náušnice jsou klasika. Jsou krásné, elegantní a při tom kvalitní. Stříbro samozřejmě může způsobovat některým lidem potíže, jedná se však o velice malé procento lidí. Navíc je levnější než některé jiné drahé kovy ale zároveň je reprezentativní. Stříbro se pro svoji krásu často kombinuje s drahými kameny.

stříbrné naušnice

Zlato

Zlaté náušnice jsou velice oblíbené. Zlato nezpůsobuje potíže v místě provlečení, je krásné a především jej každý pozná. Není tedy pochyb o tom, že je velice reprezentativní. Nosit jej však můžete i v běžném provozu. Zlaté náušnice jsou navíc většinou tím prvním, co mladé slečny dostanou. A je jedno, zda se jedná o bílé či žluté zlato. Oboje má své benefity.